ZST

Poznajemy kraje Unii Europejskiej

dni_kultury-17Jak co roku, w ramach Szkolnych Dni Kultury w naszej szkole organizowany jest program edukacyjny „Poznajemy kraje Unii Europejskiej” skierowany przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. W czwartek 5 marca na auli ZST stanęła rekordowa ilość stolików reprezentujących 24 państwa Unii Europejskiej (Belgia, Czechy, Holandia oraz Polska- 2Ia, Luksemburg, Bułgaria – 2F, Włochy i Niemcy – 4F, Francja, W. Brytania, Hiszpania, Finlandia – 2A, Irlandia, Chorwacja, Austria – 2N, Dania, Malta, Rumunia i Portugalia – 1A, Szwecja – 2Ib, Węgry – 1T, 4A, Słowacja – 4F, 3A, Cypr – 4 TIN, Grecja – 3F)… Młodzież ZST przygotowała wiele ciekawych stoisk poświęconych kulturze, zabytkom oraz tradycji kulinarnych wybranych przez siebie krajów UE. W drugiej części naszej imprezy zostały przedstawione najciekawsze prezentacje multimedialne przygotowane przez następujące klasy: Malta, Belgia, Włochy – 1T, Węgry – 4A, Cypr – 4TiN, Niemcy – 2Ia. W trakcie tego programy odbył się konkurs na najciekawsza wystawkę prezentującą dorobek wybranego kraju UE oraz na najciekawszą prezentację multimedialną poświęconą tym krajom. W komisji konkursowej znalazł się pan Dyrektor Krzysztof Kołaciński który również otworzył nasza imprezę, wicedyrektor ds. wychowawczych Aleksander Łopata-Bernacki oraz organizatorzy jakże udanego projektu – Marzena Gawron i Sławomir Skowron. Wyniki zostaną ogłoszone w późniejszym terminie, na razie trwają zażarte dyskusje co do naszych faworytów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom ! i do zobaczenia za rok!
Marzena Gawron
Sławomir Skowron