ZST

Poznajemy kraje Unii Europejskiej

DSC_0626To już po raz piąty w Naszej Szkole w ramach Szkolnych Dni Kultury organizowany jest program edukacyjny „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Kierowany jest przede wszystkim do klas pierwszych, ale bierze w nim udział cała szkolna społeczność. W tym roku ponownie reprezentowanych było bardzo dużo krajów Unii Europejskiej. Młodzież ZST przygotowała wiele ciekawych stoisk poświęconych kulturze, zabytkom oraz historii prezentowanych krajów. W drugiej części naszej imprezy… zostały przedstawione najciekawsze prezentacje multimedialne poświęcone krajom UE. W trakcie naszego spotkania odbył się konkurs na najciekawszą wystawkę poświeconą krajom UE oraz na najlepszą prezentacje multimedialną prezentującą te kraje. Komisja Konkursowa w składzie: pani dyrektor Dorota Lis, pan dyrektor Aleksander Łopata-Bernacki oraz pani Marzena Gawron przyznała, po bardzo burzliwych oraz wnikliwych obradach I miejsce w kategorii „Wystawka i stoisko” klasie 2A w składzie: Monika Mizera, Kamila Kwaśniak, Żaneta Skiba za stoisko poświęcone Hiszpanii. Komisja Konkursowa przyznała również wyróżnienie klasie 2Ia za stoisko Portugalia, miejsce II otrzymała 2T za Danię oraz 2A za Włochy, natomiast miejsce III wywalczyły klasy 3A za Bułgarię oraz 4F za Maltę. Natomiast I miejsce w kategorii „Prezentacje multimedialne” otrzymał Konrad Solak z klasy 2Ib. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Sławomir Franczyk z klasy 2Ib. Na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w auli ZST zapraszamy zdobywców pierwszych miejsc 2 marca 2016 r. o godzinie 14.10.  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom oraz ich wychowawcą zaangażowanym w nasz projekt.
Marzena Gawron
Sławomir Skowron
fot. Kinga Dembosz 3f