Poznajemy kraje Unii Europejskiej

To już po raz szósty  w Naszej Szkole w ramach Szkolnych Dni Kultury organizowany jest program edukacyjny „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Kierowany jest  przede wszystkim do uczniów klas pierwszych, ale bierze w nim udział cała szkolna społeczność. W tym roku chętnych klas do zaprezentowania kultury oraz tradycji  krajów Unii Europejskiej było bardzo dużo. Dominowały tradycje kulinarne, na stoiskach można było zobaczyć oraz spróbować wielu narodowych potraw profesjonalnie przygotowanych przez naszych uczniów…
W pierwszej części naszego projektu klasom pierwszym przedstawiono historię integracji europejskiej oraz korzyści jakie Polska oraz młodzi ludzie odnoszą z naszego uczestnictwa w strukturach europejskich. Następnie zaprezentowane  zostały krótkie prezentacje multimedialne poświęcone poszczególnym krajom Unii Europejskiej.  Tradycją tego projektu jest konkurs na najciekawszą wystawkę poświęconą krajom UE oraz na najlepszą prezentację multimedialną prezentującą te kraje. Komisja Konkursowa w składzie: pani dyrektor Dorota Lis, pan dyrektor Aleksander Łopata-Bernacki oraz pani Marzena Gawron przyznała, po burzliwych oraz wnikliwych obradach I miejsce w kategorii „Wystawka i stoisko” klasie 2F w składzie: Aleksandra Mirek, Wiktoria Pabian, Karolina Więcek, Wiktoria Kułaga, Kamila Zawrzykraj, Patrycja Rybska za stoisko poświęcone Grecji. Miejsce II otrzymała klasa 2Ia w składzie : Bartłomiej Bełda, Artur Latawski, Krystian Banaś, Patryk Chmura, Szymon Masłoń, Tomasz Mikuta, Marcin Zaraza za Włochy, oraz ex aequo drugi zespół z klasy  2 Ia w składzie: Kacper Dworak, Szymon Stachura, Adrian Ciochoń, Mateusz Jasiak, Daniel Łazarek, Grzegorz Kosman za Niemcy. Miejsce III otrzymała klasa 2A w składzie: Dominika Wolak, Marcin Drzyzga, Klaudia Nytko, Daria Dobosz, Sylwia Tomaszek, Natalia Wantuch za zaprezentowanie Irlandii. Wyróżnienia   otrzymały  także  następujące stoiska : Hiszpania 2T/I, Portugalia 2Ia, Węgry 2A, Malta 2A. Natomiast I miejsce w kategorii „Prezentacje multimedialne” otrzymał zespół z klasy 2 Ib oraz 2 M za prezentacje historii oraz kultury Włoch. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom oraz wychowawcom  zaangażowanym w nasz projekt.
Marzena Gawron
Sławomir Skowron