„Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat.”

Sprawiedliwa wśród Narodów Świata- Irena Sendler podczas okupacji próbowała ratować świat. Jej postaci  i niezwykłej historii poświęcone zostało spotkanie  w dniu inauguracji Szkolnych Dni Kultury 5 lutego. Młodzież wysłuchała wykładu, obejrzała prezentację i film dokumentalny opowiadający o działaniach „Jolanty”( okupacyjny pseudonim I. Sendler). Sesję naukową poprowadzili uczniowie Katarzyna Łachut ( klasa 3a), Marek Kądzielawa (klasa 4N) wspomagani przez Marcina Godawskiego (4N). Nad jej kształtem i merytoryczną poprawnością czuwał profesor  Sławomir Skowron.
Podczas drugiej części spotkania odbył się konkurs, odwołujący się do znajomości filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Uczniowie, którzy wcześniej obejrzeli działo J.K.Harrisona, zdobyli lub pogłębili wiedzę  o trudnych czasach okupacji, wielkiej odwadze i poświęceniu, wrażliwości i niezgodzie na zło Sprawiedliwej Ireny Sendler. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Marta Kaczor.
Wśród licznych uczestników konkursu najwnikliwszymi odbiorcami filmu okazały się:
Katarzyna Dulęba uczennica 2A – I miejsce
Sylwia Tomaszek uczennica 2A – II miejsce
Justyna Leszkiewicz uczennica 3T- III miejsce
 
Gratulujemy!