Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej

16 marca 2018 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje XIX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Organizatorem Przeglądu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy” w Tarnowie, natomiast współorganizatorem bieżącej edycji jest Zespół Szkół Technicznych. Każdego roku Przegląd ma jakieś hasło przewodnie, a uczestnicy powinni przygotować repertuar zgodny z tym hasłem. W bieżącym roku słowa z piosenki Marka Grechuty „Wolność, to ta najjaśniejsza z gwiazd…” wyznaczały ramy poszukiwań repertuarowych.

 

Podczas eliminacji w naszej szkole zaprezentowało się 70 uczestników ze szkół podstawowych oraz 41 uczestników ze szkół ponadpodstawowych (w tym chór, zespoły wokalno-instrumentalne, soliści i recytatorzy). Do koncertu finałowego jury zakwalifikowało, zarówno w kategorii wokalno-instrumentalnej, jak i recytatorskiej, po 14 prezentacji uczniów wszystkich typów szkół. Ich występy i rywalizację o tytuł laureata Przeglądu będzie można obejrzeć podczas koncertu finałowego w dniu 3 maja od godz. 16.00 w Teatrze im L. Solskiego w Tarnowie.

 

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich chętnych – Lucyna Olejnik

” slug=”Przegląd-Poezji-i-Pieśni-Patryiotycznej” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]