Rajd „Złoty Liść”

W dniach 6-8 października 2021 r. 30 osobowa reprezentacja ZST uczestniczyła w międzyszkolnym XXXIII Rajdzie „Złoty Liść”. W tym roku bazą był OWR „Zacisze” w Wysowej-Zdroju a trasy Rajdu wiodły szlakami Beskidu Niskiego.
Pierwszego dnia uczestnicy zdobyli Kozie Żebro (847 m n.p.m.). Wieczorem, po spotkaniu wszystkich, ponad 150 uczestników Rajdu z kilku szkół regionu tarnowskiego, grupa z ZST pozostała w świetlicy aby pośpiewać wspólnie piosenki z repertuaru SKT PTTK „Wehikuł”, który był organizatorem wyjazdu. Celem drugiego dnia była Lackowa (997 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Niskiego wchodzący w skład Korony Gór Polski. Nie było łatwo. Raz pod górę potem w dół i znów ostro do góry … Ale wszyscy dotarli do celu w dobrym czasie i upamiętnili zdobycie szczytu wspólnym zdjęciem, chociaż ze słabo widocznym napisem „LACKOWA” z powodu małej precyzji „fotografa”. W drodze powrotnej do Wysowej uczestniczy odwiedzili Górę Jawor uważaną przez wyznawców prawosławia za świętą, w związku z objawieniami maryjnymi, jakie miały tam miejsce w okresie międzywojennym. Na trasie geocachingowcy nie odpuszczali żadnej skrytce przez co wędrówka znacznie się wydłużyła.
Trzeci dzień był poświecony zwiedzaniu cerkwi prawosłąwnej w Hańczowej gdzie wysłuchali opowieści tamtejszego księdza.
Rekompensatą zimna, szczególnie nocą, w nieogrzewanych domkach było fantastyczne, smaczne i bardzo bogate menu stołu szwedzkiego na śniadaniach i obiadokolacjach.
Rajd na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników, a szczególnie tych, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z górską wędrówką.
W imprezie uczestniczyło 30 uczniów z klas 4 Ia, 4 Ib, 3 TF, 2 TAT, 2 TF, 2 TI, 1 TEM pod opieką Pawła Golca i Tomasza Pikusy. Organizatorem wyjazdu z ramienia Zarządu SKT PTTK „Wehikuł” był Kacper Barwacz z kl. 3 TF, który był autorem projektu graficznego przypinki rajdowej.

FOTOGALERIA

skt.zst.tarnow.pl