Rajd „Złoty Liść”

W dniach 5-7 października 2022 r. 10-osobowa reprezentacja SKT PTTK „Wehikuł” uczestniczyła w XXXIV Rajdzie „Złoty Liść”, którego organizatorem jest Komisja Młodzieżowa Zarządu Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie.
W rajdzie wzięło udział 90 uczniów z 6 szkół. Baza noclegowo-żywieniowa znajdowała się w Ochotnicy Górnej a trasy wędrówki wiodły szlakami Gorców.
Pierwszego dnia przeszliśmy do skansenu Studzionki skąd rozpościerały się piękne widoki panoramy Tatr. Celem wędrówki drugiego dnia był Turbacz (1310 m n.p.m.). Przed Schroniskiem PTTK im. Władysława Orkana na Turbaczu odbyła się uroczystość wręczenia legitymacji członkowskich PTTK pięciu nowym członkom naszego Klubu. Tego dnia po obiadokolacji odbył się quiz krajoznawczy, w którym nasz reprezentant Michał Piętowski-Kędra (2 TN) zajął miejsce tuż za podium a Oliwia Budzik (3 TAT) – miejsce 8 na 23 uczestników. Uwieńczeniem dnia było ognisko z kiełbaskami i pląsami. Trzeciego dnia wybraliśmy się na trasę do Gorczańskiej Chaty (dawnej, znanej z piosenki Hawiarskiej Koliby).
Pogoda na szczęście dopisała – mieliśmy 3 słoneczne i ciepłe dni z niezapomnianym widokami krajobrazów górskich w jesiennej szacie.
Organizatorem wyjazdu był Maksymilian Stepek (3 TAT) a w imprezie uczestniczyli członkowie SKT z klas: 3 TAT, 2 TAT, 2 TI, 2 TN pod opieką Pawła Golca.

FOTOGALERIA