Szachowe mistrzostwa ZST rozpoczęte

W dn. 11.10.2022 w szkolnej świetlicy odbył się 1 z planowanych 3 turniejów szachowych o mistrzostwo ZST.   Wzięło w nim udział 13 zawodników (w tym 2 dziewczyny). Zwycięzcą z kompletem 5 pkt został Tomasz Grabowski  4N. Kolejne miejsca wywalczyli:  Sebastian Kosiba 3TAT  i  Szymon Pieczonka  2TN , którzy zdobyli po 4 pkt. Wysoko uplasowała się najlepsza  z dziewcząt Elżbieta Smoter 2TAT, która zdobyła 3 pkt.  Uczestników mistrzostw czekają jeszcze 2 turnieje (grudzień i luty). Mistrzem zostanie zawodnik, który w 3 wymienionych turniejach zdobędzie największą liczbę punktów. Stawka jest wyrównana więc w klasyfikacji mogą zajść spore zmiany. Póki co, czołowi zawodnicy będą reprezentować szkołę w  szachowych mistrzostwach Tarnowa szkół, które odbędą się 17.10.22 i prawdopodobnie w turnieju o puchar starosty powiatu tarnowskiego 22.10.22.