Rajd „Złoty Liść”

W dniach 2-4 października 2019 r. odbył się międzyszkolny XXXII Rajd „Złoty Liść”. Tym razem prawie 70 uczniów z kilku szkół wyjechało do Jaworek aby wędrować po Małych Pieninach. Bazę stanowiło schronisko pod Durbaszką.

ZST reprezentowała 10-osobowa drużyna SKT PTTK „Wehikuł” pod opieką prof. Pawła Golca. Byli najbardziej rozśpiewaną grupą, która mobilizowała drużyny pozostałych szkół do śpiewania. Miło spędzony czas z gitarą przy ognisku czy w drugi dzień, z powodu zimna, w pokoju na długo pozostanie w pamięci. Uczestnicy zdobyli najwyższy szczyt Pienin – Wysoką (1050 m n.p.m.) – zaliczany do Korony Gór Polski, zwiedzili Wąwóz Homole i odwiedzili słowacką miejscowość Veľký Lipník, a w drodze powrotnej do Tarnowa – Szczawnicę.

Organizatorem wyjazdu był Krystian Pilas z kl. 2 Ia.

FOTOGALERIA

skt.zst.tarnow.pl