ZST

Robot DUCH poza pudłem

dsc_0208Drużyna ZST w składzie: Bugajska Paulina, Dusza Beata, Zaniewski Artur, Kozioł Łukasz z robotem DUCH zakończyła zawody na 4 miejscu, w rozegranym Finale  Diversity 2014, który odbył  się w dniu 13 czerwca tj. piątek w Krakowie, w budynku B1 AGH.
Problemy techniczne zapoczątkowała już pierwsza faza zawodów. W naszym robocie jeden z napędów uruchamiał się losowo, co oznaczało, że robot nie mógł wykonać w pełni algorytmu walki. Atmosfera w drużynie stawała się nerwowa, gdyż wcześniej podobnego efektu nie zauważono… Prowadzone zabiegi techniczne nie dawały spodziewanych rezultatów. Niestety walki toczyły się nadal. Kiedy po walkach eliminacyjnych dotarliśmy do konkurencji finałowych, mieliśmy nadzieję, że uda się powalczyć o wielki Finał. W najważniejszej walce dnia był remis 3:3. Ostatnia walka rozpoczęła się po naszej myśli !  Wszystkie osie działały, a DUCH atakował rewelacyjnie! Mieliśmy wygraną w zasięgu ręki i właśnie w tym momencie, nasz robot wjechał na  lemiesz przeciwnika i stało się najgorsze, przestał działać napęd jednej z osi. Niestety algorytm ucieczki, a tym bardziej ataku nie mógł zadziałać. I tak przegraliśmy najważniejszą walkę dnia. Szkoda…wygrana była bardzo  blisko.
Wywalczone 4 miejsce przy niesprawnym sprzęcie i tak jest sukcesem.
 
Pierwszy dzień pobytu w Krakowie to udział wszystkich 16 drużyn w warsztatach przeprowadzonych w Firmie MOTOROLA SOLUTIONS. W godzinach popołudniowych zwiedzaliśmy ciekawe miejsca w Krakowie, wg zadeklarowanej wcześniej listy, a o 19.00 zostaliśmy zaproszeni na uroczystą kolację na barce zakotwiczonej przy brzegu Wisły.
 
Dziękuję mojej drużynie 406 za pracę nad projektem „Diversity 2014”, która od maja była bardzo intensywna.
Efekty w formie filmu można obejrzeć tutaj.
Szkoda, że nasz robot DUCH nie wytrzymał technicznie.
Mam nadzieję, że to nie był dla was czas stracony.
Zapraszam do współpracy w następnym roku szkolnym.
 
Opiekun mgr inż. Janusz Chmielewski