Spektakl "Miłość zapisana w pamiętniku"

12 kwietnia w Mościckim Centrum Sztuki odbyła się premiera spektaklu „Miłość zapisana w pamiętniku” wystawionego przez uczniów ZST i IV LO w Tarnowie w ramach projektu „Zakochani w Tarnowie”. Reżyserem sztuki i zarazem autorką scenariusza była pani Agnieszka Bigos.  Scenariusz powstał na podstawie dziennika pisanego w 1881 roku przez Marię Gąsowską, mieszkankę Tarnowa. W spektaklu gościnnie wystąpił znany aktor teatralny i telewizyjny pan Tomasz Schimscheiner. Aktorzy wystąpili w strojach, które otrzymali dzięki uprzejmości wypożyczalni strojów pani Mirosławy Magiery ( www.wypozyczalniastrojow-magiera.pl). Fryzury aktorek -amatorek wykonały dziewczęta z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych pod kierunkiem pani Elżbiety Piechny.

Na scenie Centrum Sztuki Mościce wystąpili:
w roli Marii Gąsowskiej – Justyna Rojek (IV LO)
w roli Kazimierza Twardowskiego – Mirosław Wiejacki (ZST)
w roli współczesnej studentki Pauliny – Zuza Kawik (IV LO)
w roli współczesnego studenta Konrada – Krzysztof Klempka (ZST)
w roli Edwarda Gąsowskiego, ojca Marii – Leszek Kozioł (IV LO)
w roli Janiny Gąsowskiej, matki Marii – Daria Dobek (IV LO)
w roli babci Marii – Anna Kurcz (IV LO)
w roli Dziuni Gąsowskiej, siostry Marii – Weronika Kwiecień (ZST)
w roli nauczyciela Kazimierza Cisły (dubler Tomasza Schimscheinera) – Sebastian Ruszaj ( IV LO)
w roli chłopca z dyskoteki – Michał Słowiński (ZST)
w roli koleżanki Marii oraz koleżanki Pauliny – Joanna Giemza (ZST)
w roli koleżanki Marii – Agnieszka Orszulak ( IV LO)
w roli koleżanki Marii – Marlena Smosna ( IV LO)
w roli koleżanki Marii – Martyna Snopkowska (IV LO)
w roli koleżanki Marii – Jagoda Foszcz (ZST)
w roli Żyda – Kamil Bojda (IV LO)
opracowanie muzyczne spektaklu – Michał Słowiński (ZST)
wybór zdjęć i opracowanie prezentacji – Anna Kurcz (IV LO)
zarys scenariusza – Mirek Wiejacki (ZST)
Opiekunami grupy młodych aktorów były pani Anna Odbierzychleb z IV LO pani Paulina Brożek z ZST.
Koordynatorem wszystkich prac organizacyjnych oraz przedsięwzięcia była pani Magdalena Figas.
 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tego projektu za niezapomniane przeżycia artystyczne na scenie Centrum Sztuki Mościce.
 Poniżej znajdują się linki do stron z informacjami o spektaklu jak również jego fragmenty oraz zdjęcia z czwartkowej premiery.