Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

W dniu 3 marca 2023 r. w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Westerplatte w Tarnowie odbyło się spotkanie z autorką bardzo poczytnych książek – Ałbeną Grabowską. Najbardziej znaną powieścią jej autorstwa jest saga rodzinna „Stulecie Winnych”. Nawet jeśli ktoś nie czytał tej książki, to losy bohaterów są mu zapewne znane z serialu telewizyjnego. Ałbena Grabowska zanim zajęła się pisaniem, została doktorem neurologii ze specjalizacją w dziedzinie epileptologii. Zapewne stąd w jej trzytomowej powieści „Uczniowie Hippokratesa” wydanej w latach 2020-2022 fikcja literacka przeplata się z losami prawdziwych lekarzy  i naukowców. Dosyć realistycznie przedstawiła autorka zwłaszcza polską lekarkę Annę Tomaszewicz-Dobrską –  tytułową bohaterkę drugiego tomu cyklu. Po zakończeniu spotkania, podczas którego można było bliżej poznać twórczość autorki, to w jaki sposób pisze, skąd czerpie inspiracje, Pani Ałbena podpisywała egzemplarze swoich książek. W powieści „Doktor Bogumił” (1-szy tom „Uczniów Hippokratesa”), należącej do zbiorów naszej biblioteki będziecie mogli znaleźć jej autograf.

Zachęcam wszystkich czytelników do sięgnięcia po książki Ałbeny Grabowskiej! W szkolnej bibliotece znajdują się oprócz wspomnianego „Stulecia Winnych” i „Uczniów Hippokratesa” następujące pozycje: cykl powieściowy „Alicja w krainie czasów”, „Matki i córki” oraz najnowsza powieść „Rzeki płyną, jak chcą” – Lucyna Olejnik