ZST

Spotkanie miłośników przyrody

Wydarzenia szkolneDnia 24 lutego w ramach Dni Kultury Szkolnej mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć w naszej szkole miłośniczkę przyrody, przedstawicielkę tarnowskiego oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego panią Patrycję Łabuz – Walczak. Pani Patrycja przybyła do nas na specjalne zaproszenie członków Szkolnego Koła Ekologicznego. Podczas prezentacji przybliżyła nam wybrane zabytki i osobliwości przyrody jedenastu parków krajobrazowych występujących na terenie Małopolski. W drugiej części programu mowa była o nietoperzach Karpat i Pogórza. Pani Patrycja szczególną uwagę zwróciła na to, dlaczego warto lubić nietoperze, co im zagraża oraz co zrobić, by czuły się one bezpieczne
w naszym sąsiedztwie. Nasz gość z wielkim entuzjazmem odniósł się do prowadzonej przez Szkolne Koło Ekologiczne akcji budowy budek dla nietoperzy. Budki zbudowane przez Marka Kozioła z kl. 4TEAP nasz ekspert uznał za profesjonalne.