SPOTKANIE TARNOWSKICH UCZNIÓW Z HARLEM GLOBETROTTERS

W dniu 22.04.2024 do Tarnowa przybył słynny amerykański team koszykarski HARLEM GLOBETROTTERS. Przy okazji  tarnowskiego występu zorganizowany został  pokazowy trening koszykówki z  udziałem 3 zawodników zespołu z USA oraz młodych tarnowskich adeptów „kosza”. Wydarzenie w hali TOSiR   w Tarnowie mogli oglądać uczniowie tarnowskich szkół (25 osób z każdej szkoły).  Wśród widzów byli też reprezentanci ZST wytypowani przez nauczycieli wychowania fizycznego.  O wysokiej randze tego spotkania może świadczyć fakt udziału w nim ambasadora USA w Polsce p. Marka Brzezińskiego oraz prezydenta miasta p. Romana Ciepieli. Gracze zespołu zza oceanu dali najpierw pokaz wręcz magicznej techniki i sprawności koszykarskiej a następnie poprowadzili krótki trening dla tarnowskich młodych koszykarek i koszykarzy zrzeszonych w Pałacu Młodzieży. Przy okazji do zabawy umiejętnie wciągnęli całą publiczność, która po brzegi wypełniła halę przy ul. Gumniskiej.