ZST

Spotkanie z przedstawicielem Parków Krajobrazowych

W ramach Dni Kultury Szkolnej SKE, tradycyjnie już, zaprosiło przedstawiciela Zespołu Małopolskich Parków Krajobrazowych do wygłoszenia prelekcji przybliżającej naszej młodzieży problematykę przyrodniczo-ekologiczną. Tym razem spotkanie dotyczyło ptaków dziuplaków. Temat wybrany nieprzypadkowo, ponieważ nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w akcji robienia i wieszania budek lęgowych, mających zrekompensować utratę siedlisk ptakom zamieszkującym tereny miejskie.  (O akcji Zaprośmy ptaki do Tarnowa organizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa pisaliśmy tutaj). Prelekcja na temat ptaków zamieszkujących dziuple, ich różnorodności i zwyczajów, a także metod poprawnego wykonania i właściwego wieszania zastępczych budek lęgowych stanowiła wsparcie merytoryczne dla działań SKE.
Organizatorzy spotkania: SKE – A. Fronc i B.Kotaś…

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]