Spotkanie z tarnowskimi paraolimpijczykami

W hali tarnowskiego Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej odbyło się we wtorek 28.09. spotkanie uczniów tarnowskich szkół ze sportowcami Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start, reprezentującymi Polskę w zakończonych niedawno Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

     Na spotkaniu obecni byli: brązowa medalistka w podnoszeniu ciężarów, Marzena Zięba, wicemistrz paraolimpijski w biegu na 100 metrów, Michał Derus, trener ekipy paralekkoatletów, Piotr Kuczek, kierownik kadry paralekkoatletycznej, Bartłomiej Tott, trener Marzeny Zięby i prezes TZSN Start, Bogusław Szczepański oraz wiceprezes tarnowskiego Startu, Aneta Michalska-Perkowska również paraolimpijka, brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich w Sydney 2000r. w pływaniu na 400m. stylem dowolnym.
     Po zaprezentowanej przez tarnowskiego historyka, Roberta Nogę, krótkiej historii ruchu olimpijskiego i igrzysk paraolimpijskich, Bartłomiej Tott przedstawił tarnowskich sportowców i ich osiągnięcia na paraigrzyskach w Tokio  Następnie młodzież z tarnowskich szkół miała okazję zobaczyć krótkie filmy, prezentujące otwarcie tokijskich zawodów oraz występy paraolimpijczyków z TZSN Start Tarnów.
     Marzena Zięba, Michał Derus, Piotr Kuczek, Bartłomiej Tott, Aneta Michalska-Perkowska oraz Bogusław Szczepański, odpowiadali również na pytania zadawane przez dzieci i młodzież z tarnowskich szkół. Również uczniów naszej szkoły którą reprezentowała klasa 4IB.
     Na koniec trenerzy i sportowcy TZSN Start zaapelowali do zgromadzonych w hali uczniów, aby przynajmniej na godzinę odłożyli telefony i zajęli się sportem, nigdy się nie poddawali i walczyli do końca. Motto sportu niepełnosprawnych brzmi bowiem: „Niemożliwe nie istnieje”.