ZST

Srebrna Tarcza dla ZST

Fundacja edukacyjna Perspektywy od 19 lat przygotowuje ogólnopolski ranking najlepszych szkól ponadgimnazjalnych. W tym roku nasza szkoła po raz kolejny została wyróżniona Srebrną Tarczą. ZST zajął 164 miejsce w rankingu najlepszych techników w Polsce. Ranking uwzględnia osiągnięcia olimpijczyków (20%), wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych (20%), z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz egzaminów zawodowych (30%). W zestawieniu najlepszych techników w Małopolsce zajęliśmy 21 miejsce na 100 techników. Srebrna Tarcza to kolejne potwierdzenie, że Zespół Szkól Technicznych to nie tylko jedna z najlepszych szkół w Tarnowie, Małopolsce, ale również w Polsce. ZST od 85 lat trzyma poziom i szkoli elity. Mamy nadzieję, że tegoroczni maturzyści i wszyscy uczniowie, którzy zdają egzaminy zawodowe zadbają o to, by również w przyszłym roku nasza szkoła uzyskała jak najlepsze wyniki w rankingu.