Stadion żużlowy – czytelnią ZST

W piątek 8 czerwca 2018 r. 21 klas z naszej szkoły (ponad 400 uczniów i nauczycieli) pomaszerowało na stadion żużlowy w Tarnowie – Mościcach, po to by zamienić go … w czytelnię. W ten sposób Zespół Szkół Technicznych włączył się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”.

Jak podają badania statystyczne Biblioteki Narodowej aż 62% dorosłych Polaków nie przeczytało ani jednej książki w minionym roku. Stąd idea akcji, której celem jest wykreowanie mody na czytanie, również w miejscach publicznych. Poza tym chodziło o pokazanie, że akurat dzieci i młodzież czytają. Dodatkowym atutem piątkowej imprezy był relaks w słońcu na trybunach Unii Tarnów. Młodzież czytała bez przymusu – każdy wybrał to, co lubi czytać na co dzień. Podczas tej sympatycznej akcji młodzież mogła również zaprezentować swoje talenty literackie i plastyczne. W pochodzie wiodącym na stadion zostały zademonstrowane plakaty i transparenty przygotowane przez poszczególne klasy. Na stadionie rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pracę. Wybrano trzy, którym przyznano równorzędne pierwsze miejsca:

Transparent  klasy 1 A/T za „rozmach wykonania i oryginalne hasło”

Plakat klasy 1 IA za „mistrzostwo kolorystyczne i iluminatorską skrupulatność”

Plakat kl. 2 F „za doskonałość graficzną”.

Przeczytano także kilka wierszyków, które zostały napisane specjalnie na akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. W konkursie na najciekawszy wierszyk promujący książkę lub czytanie nagrody otrzymali: Samuel Padło z kl. 1 E, Łucja Wantuch z kl. 2 A, Igor Kwaśniak Damian Kubala z kl. 1 I/F oraz Kacper Żurowski z kl. 1 IB.