„Start na europejskim rynku pracy” – 9. dzień stażu

Kolejny dzień stażu.

Podczas procesu produkcyjnego technicy mechanicy operowali tokarką CNC pod kontrolą operatora. Wykonywali detale na tokarce CNC zgodnie z dokumentacją techniczną. Mierzyli wykonywane detale, wprowadzali korekcję wymiarów detali.  Wymieniali uszkodzone elementy oraz narzędzia skrawające. Konserwowali tokarkę po zakończeniu produkcji. Uzupełniali materiały eksploatacyjne (chłodziwo, oleje). Na zakończenie sporządzali protokół poprodukcyjny.

Technicy elektronicy wykonywali prace warsztatowe – naprawiali sprzęt elektroniczny, np. wideorejestrator.

Technicy elektrycy lokalizowali i usuwali usterki w instalacji elektrycznej w przypadku wyłączenia zasilenia przez zabezpieczenia.

Wieczorem, oczywiście po wypełnieniu wszystkich obowiązków, postanowiliśmy się trochę zrelaksować na tutejszym basenie. Nic tak dobrze nie odpręża po ciężkim dniu pracy jak pływanie. Wypoczęci wróciliśmy do pensjonatu. Jutro ostatni dzień pracy, czas podsumowania i niestety pożegnania z ludźmi, którzy towarzyszyli nam przez ostatnie dwa tygodnie.