Staż zagraniczny uczniów ZST – PORTUGALIA 2017

Kolejny pracowity dzień w Bradze 🙂

18 maja 2017 r. (czwartek),jak zwykle punktualnie stawiliśmy się do pracy. Dzisiaj elektronicy wymieniali uszkodzone  kamery w systemie CCTV, programowali strefy prywatności w systemach CCTV, dokonywali konfiguracji rejestratora monitoringu wizyjnego do pracy w sieci internetowej, projektowali wraz z pracownikami firm nowe systemy, obwody i urządzenia lub pracowali nad rozwijaniem istniejących już technologii. Przy pomocy pracowników firm sprawdzali, czy wypracowany produkt będzie współgrał z urządzeniem i czy będzie funkcjonował w zadanych warunkach pracy. Elektrycy montowali,  testowali, konserwowali instalacje elektryczne, sprzęt, urządzenia, aparaturę, osprzęt przy użyciu narzędzi ręcznych i  narzędzi z napędem elektrycznym, diagnozowali awarie, błędy systemu, źle działającą aparaturę, urządzenia, komponenty przy użyciu sprzętu do testowania i narzędzi ręcznych celem określenia rodzaju usterki i dokonania naprawy. Wszyscy dokumentowaliśmy pracę, stosowaliśmy zasady BHP i organizacji stanowiska pracy.
Popołudnie spędziliśmy bardzo aktywnie, albowiem zgodnie stwierdziliśmy, że najwyższy czas spalić kalorie i zrzucić zbędne kilogramy 🙂 . W Portugalii jemy bowiem codziennie dwa dwudaniowe obiady z deserami włącznie: jeden na lunch, a drugi na kolację 🙂 Na pobliskim boisku rozegraliśmy zatem mecze, głównie elektrycy kontra elektronicy. Trudno powiedzieć, kto wygrał, gdyż sami pomyliliśmy się w końcu w liczeniu goli;-) Ale nie wynik był ważny, tylko dobra zabawa i rywalizacja fair play. Wracając do hotelu wszędzie mijaliśmy ekipy ustawiające barierki oddzielające chodniki od ulicy. Pełną parą szły bowiem przygotowania do rajdu Portugalii, który jutro popędzi ulicami Bragi.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]