Światowy Dzień Krwiodawcy

14 czerwca 2018 roku w Tarnowie świętowano Światowy Dzień Krwiodawcy. Z tej okazji Oddział Rejonowy PCK w Tarnowie zorganizował uroczyste spotkanie krwiodawców w czasie którego delegacja Szkolnego Klubu HDK w osobach Pana Dyrektora Krzysztofa Kołacińskiego, Michała Nowaka, Krzysztofa Kurtyki, i Marcina Jurkiewicza z klasy 3M otrzymała  puchar i dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie młodzieżowym „Potrzebna krew – twoja także”. Młodzież Zespołu Szkół Technicznych w minionym roku oddała 103 litry tego drogocennego daru na rzecz osób potrzebujących. Warto przytoczyć w tym miejscu cytat zamieszczony na dyplomie „Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym”.

Młodzież ZST chcąc uczcić ten szczególny dzień rano udała się wraz z opiekunem SK HDK panią Marzeną Gawron do punktu krwiodawstwa. Uczniowie w ramach kolejnej akcji ostatni raz
w tym roku szkolnym, tuż przed wakacjami oddawali krew. Szczególne podziękowania należą się przedstawicielom klas 3A, 3Ia, 3N, 3M, 2Ia, 2E, którzy wspólnie oddali ponad 4 litry krwi.