Światowy Dzień Zwierząt

Szkolne Koło Biblioteczne i Szkolne Koło Ekologiczne przygotowują  w październiku z  okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Światowego Dnia Zwierząt:

  • audycje w radiowęźle szkolnym, z fragmentami utworów literackich, których bohaterami są zwierzęta,
  • wystawę pod hasłem „Nasi ulubieńcy”, na której będzie można zaprezentować podobizny swoich zwierząt domowych (zdjęcia lub portrety wykonane różnymi technikami)  wraz z ich opisem (charakter, historia, umiejętności, ciekawe przygody).

Zarówno wystawa, jak i audycje będą się wiązać z konkursem na:

  • najbardziej interesujący portret pupila (organizatorzy proszą o wzięcie pod uwagę zarówno opis, jak i podobiznę zwierzątka),
  • poprawną odpowiedź na pytanie zadane pod koniec audycji literackiej.

Portrety i opisy zwierząt na konkurs należy składać do 6 października 2014 r. w bibliotece szkolnej. Do portretu powinny być dołączone informacje o jego autorze – imię, nazwisko, klasa. Każdy uczeń, czy pracownik szkoły ma do dyspozycji jeden głos na pupila i jego historię oraz jeden na każde z pytań zadawanych w audycji literackiej.  Głos winien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz symbolem klasy oraz wrzucony do urny, która będzie znajdować się obok ekspozycji.

Nagrody są przewidziane dla:

  • twórców najlepszych portretów i historii swoich zwierząt,
  • autorów poprawnej odpowiedzi w konkursie literackim,
  • trzech osób głosujących na portret i historię pupila.

Wystawa będzie czynna do dnia 31 października. Nagrody zostaną uroczyście wręczone podczas Dni Kultury Szkolnej.