Świetny występ lekkoatletów ZST

Znakomicie zaprezentowali się lekkoatleci naszej szkoły  na zawodach Licealiady, które rozegrano 12 października  na stadionie przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie. Zawody były równocześnie Mistrzostwami Tarnowa oraz eliminacjami do Mistrzostw Województwa Małopolskiego w lekkoatletyce. Startowali w nich zawodnicy wszystkich szkół ponadpodstawowych z Tarnowa, a wygrywali w większości zawodnicy ZST.  Zdobyliśmy pięć  tytułów Mistrza Tarnowa,  jeden tytuł vice mistrzowski i jeden brązowy medal.

W pchnięciu kulą w kategorii dziewcząt  zwyciężyła Kamila Górka z klasy IIA. Wśród chłopców złoty medal zdobył Oskar Brzeziński, a srebro Nazar Kavun (obaj klasa IIEM).

W skoku w dal chłopców również nie mieliśmy sobie równych, a najdłuższy skok w konkursie oddał Jan Strojny z klasy IE. W konkurencjach biegowych zwyciężaliśmy: w biegu na 100 m chłopców – Oliver Krak – klasa IIP, w biegu na 200 m dziewcząt – Karolina Wieja  klasa IA, sztafeta 4*100 m chłopców –  Szymon Kocowicz, Bartosz Majewski, Krak Oliver (wszyscy IIP), Jan Strojny – klasa IE. Brązowy medal w biegu na 1500 m zdobył jeszcze Bartosz  Bocoń z klasy IN.

Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Julia Kuczera IA ( pchnięcie kulą ), Oskar Bryl IE( 5 miejsce w biegu na 1500 m), Patryk Stelmach IE.

Zawodnicy z pierwszych trzech miejsc w każdej konkurencji awansowali do mistrzostw naszego województwa, które zostaną rozgrane w najbliższy piątek na tym samym obiekcie

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów.