ZST

Święto Edukacji Narodowej

„Lubię wracać tam, gdzie byłem już…”

13 października 2017 r. obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. W czasie oficjalnej części uroczystości dyrektor Krzysztof Kołaciński powitał zaproszonych gości. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: emerytowany dyrektor ZST p. Wiesław Zimowski, dyrektor Biura Korporacyjnego Zarządzania Personelem Grupy Azoty S.A. p. Krzysztof Pabian, dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ p. dr inż. Sebastian Bielecki, przedstawiciel Politechniki Rzeszowskiej p. dr inż. Adam Masłoń, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Tarnowie p. Zbigniew Paprocki, skarbnik Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Tarnowie p. Krzysztof  Dziuban, prezes SEP w Grupie Azoty p. Roman Kuczek, dyrektor Spółki PROREM Grupy Azoty p. Andrzej Paryło.
Statuetkami „Przyjaciel ZST” zostali wyróżnieni p. Sebastian Bielecki oraz p. Adam Masłoń. Nagrody pieniężne ufundowane przez SITPChem w Tarnowie otrzymali: Patryk Kwiek, Emanuel Smołucha i Mariusz Łoboda. Stypendia Fundacji im. I. Mościckiego przyznano: Monice Kurczab, Katarzynie Michoń, Katarzynie Tarasek, Dominice Wolak, Jakubowi Kołodziejowi i Bartoszowi Kaczmarkowi. Dyrektor ZST przyznał również nagrody nauczycielom wyróżniającym się w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zebrani goście, nauczyciele i uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Lubię wracać tam, gdzie byłem już…”, którego głównymi bohaterami byli inżynier Karol Huelle, jego żona Lucyna i … przedwojenne Mościce. Dwaj narratorzy podróżujący w czasie balonem opowiedzieli miłosną historię swoich dziadków wplecioną w  historię dzielnicy, opisując wspomnieniami nieistniejący już świat lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Komentarzem do przedstawianych w kolejnych scenach wydarzeń były zdjęcia i filmy, a także piosenki, które jednocześnie współtworzyły wraz z fabułą klimat tamtej Polski.  
Ogromnym atutem przedstawienia byli świetni  aktorzy i wspaniałe wokalistki i to dzięki ich talentom udało się stworzyć spektakl pełen humoru i  nostalgii jednocześnie. Nie byłoby to jednak możliwe bez doskonałej gry zespołu muzycznego  i pracy uczniów, którzy nakręcili filmy i przygotowali prezentację.

A oto nasi utalentowani uczniowie:

Narrator I – Emanuel Smołucha
Narrator II – Dawid Siwiec
Inżynier Karol Huelle- Kacper Banaś
Inżynier Lucyna Zwisłocka – Huelle – Anna Flis
Maria Skłodowska – Curie – Łucja Wantuch
Sekretarka – Katarzyna Jakubowska
Hrabia Wróć – Ponimirski, Komentator, Inżynier, Adorator Lucyny – Mateusz Zając
Pułkownik Gonitwa – Wirski, Inżynier, Adorator Lucyny- Łukasz Ciężadło
Prababcia Huelle- Justyna Duda
Znajomi Lucyny : Justyna  Duda, Arleta Foszcz, Kacper Banaś
Narratorzy występujący w epilogu: Łucja Wantuch, Weronika Kędzior, Mateusz Zając, Wojciech Gurgul.
 
Nieziemskie wokalistki: Kasia Tarasek, Weronika Kędzior, Justyna Duda, Arleta Foszcz
Cudowni muzycy : Dominik Fitrzyk, Mateusz Baran, Jakub Kuczek, Jakub Nowak,Mateusz Pinas.
Fantastyczni twórcy filmu i prezentacji: Adrian Michalski, Paweł Krzyściak, Jakub Wojtaś
Sprawna obsługa techniczna: Paweł Krzyściak,  Jakub Wojtaś, Wojciech Gurgul
Fotogaleria: Więcej zdjęć wkrótce…:)
 
 
 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] ” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]