Święto Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe”

Udział pocztu sztandarowego ZST w obchodach Święta Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe” Dzień Zwycięskiego Zrywu Niepodległościowego z roku 1918.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża z udziałem chóru „Pueri Cantores Tarnovienses” ,  podczas której poczet sztandarowy ZST reprezentowali uczniowie: Kacper Dzimitrowicz z klasy 1 N , Michał Moskal z 1 Ia  oraz Marcin Golonka z 2 I/F.

Msza Święta odbyła się w  intencji byłych burmistrzów i radnych Tarnowa oraz  uczestników zrywu niepodległościowego, podjętego w Tarnowie w nocy z 30 na 31 X 1918 . Po  mszy świętej  patriotyczne obchody kontynuowano przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Odśpiewano  Hymn Państwowy,  złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Całość uświetnił koncert Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych S.A .  W 100 rocznicę odzyskanie Niepodległości Państwa Polskiego, czujemy się szczególnie uprawnieni, aby świętować i upamiętnić to ważne wydarzenie.