Konferencja Koła SEP przy Grupie Azoty S.A

Konferencja Koła SEP przy Grupie Azoty S.A w Tarnowie –Mościcach na temat

„ Energetyka przemysłowa”

W dniu 25 . X. 2018 r uczniowie ZST uczestniczyli w konferencji przygotowanej przez Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Grupie Azoty. Tematem przewodnim konferencji była Energetyka przemysłowa. Konferencje rozpoczął prezes Koła SEP Roman Kuczek , tematy dotyczyły : instalacji fotowoltaicznej  w budynkach jednorodzinnych , zastosowanie oświetlenia awaryjnego w przemyśle, sprzęt i narzędzia umożliwiające przeprowadzenie prac pod napięciem, nowoczesne kotły grzewcze jonowo- elektrodowe, innowacje w zakresie kompensacji mocy biernej i zabezpieczeń przepięciowych. Współpraca z Kołem SEP jest dla naszych uczniów nieoceniona –podkreśla Dyrektor ZST mgr inż. Krzysztof Kołaciński.

Uczniowie ZST corocznie odbywają wycieczki naukowe po wydziałach Grupy Azoty , gdzie  na własne oczy poznają nowoczesne instalacje i urządzenia , które poznają na zajęciach teoretycznych branżowych. Elektrycy , elektronicy i mechanicy uzyskują dodatkowe uprawnienia SEP w ramach kursów zawodowych. Najlepsi absolwenci ZST są corocznie uhonorowani nagrodą im. Szczepanika.

Koło SEP nr 11 do którego należą nauczyciele ZST współpracują z Kołem SEP przy Grupie Azoty oraz z hurtownią elektryczną  Megael z Tarnowa.