Szachiści tuż za podium w Tuchowie

Niezbyt lubiane przez sportowców 4 miejsce zajęła nasza drużyna szachowa w VI  Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego, który odbył się w Tuchowie 08.03.2024.

Miejsce może byłoby wyższe ale z przyczyn osobistych w turnieju nie wystąpił Hubert Małek (brązowy medalista mistrzostw ZST).  W turnieju zagrało 21 zespołów szkolnych. Dwie pierwsze pozycje zajęły zespoły z III LO Tarnów. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna I LO Tarnów.

Drużyna ZST wystąpiła w składzie: Szymon Pieczonka (3tn), Jakub Lis (1t), Sebastian Kosiba (4tat) i Sebastian Czerwony (1I). W turnieju zagrał też nasz II szkolny zespół w składzie:  Marcin Wolski (3ti), Filip Kochański (1e), Dominika Owsianka (2f).  W drużynie tej zabrakło 1 zawodnika co przyczyniło się do niskiej 18 pozycji.