ZST na Code Quest w Mielcu

Dnia 24 lutego, na terenie Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu odbyła się szósta krajowa edycja konkursu Code Quest. Jest to coroczny konkurs z obszaru programowania, organizowany przez światowego lidera segmentu nowych technologii, Lockheed Martin, angażujący uczniów szkół z Australii, Singapuru, Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Krajowa rywalizacja, której gospodarzem był PZL Mielec, największy zakład produkcyjny Lockheed Martin poza USA, przyciągnęła 28 drużyn ze szkół z Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa, Dębicy, Mielca, Kolbuszowej, Rzeszowa i Leżajska. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach – zaawansowanej oraz początkującej.

Podczas trwających dwie i pół godziny zawodów, drużyny rozwiązywały zestawy zadań stworzonych przez programistów z Lockheed Martin, pracując w językach Java, Python, C# oraz C++.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, obie startowały w kategorii zaawansowanej.
Drużyna złożona z uczniów klas starszych zajęła ostatecznie 4 miejsce.
Drużyna „młodsza” zajęła miejsce 11.

Drużyny w składzie:
DROP DATABASE TABLICE; – Madanowicz Marcin 4TI, Mazur Maksymilian 5TI, Pastyrzak Hubert 5TI
Śmigła – Kaleta Karol 2P, Kosiaty Hubert 2P, Zelek Ksawery 4TI

Opiekun drużyn konkursowych – Piątek Paweł

Strona gospodarza:
https://pzlmielec.pl/