SZACHIŚCI Z BRĄZEM OD STAROSTY

Z mocno obsadzonego III Turnieju w szachach drużynowych szkół średnich o Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego nasi szachiści wrócili z brązowymi medalami. W rozegranym 21.10.22 turnieju w pięknej hali sportowej CKZiU w Tuchowie wystartowało 20 zespołów. Nasza drużyna wystąpiła w mocniejszym składzie. Do zespołu dołączył Bartek Borowa kl.4e. Spisał się świetnie gdyż grając na 1 szachownicy (z najsilniejszymi zawodnikami drużyn przeciwnych) wywalczył 6 z możliwych 7 punktów. Pozostali zawodnicy też uzbierali sporo punktów: Sebastian Kosiba kl.3TAT 4/7, Piotr Grabowski kl.4N 4/7 i Szymon Pieczonka kl.2TN 6/7.

Wyniki naszego zespołu: z ZSP Żabno 4-0, z ZSME Tarnów 1-3, z ZSEG Tarnów 4-0, z III LO(2) Tarnów 2-2, z LSM Wrocław(1) 2-2, z I LO Tarnów 3-1 i z CKZiU Tuchów(1) 4-0.

Klasyfikacja końcowa: 1.III LO(1) Tarnów, 2.III LO(2) Tarnów, 3.ZST Tarnów, 4. Instruktorzy.pl, 5.I LO Tarnów, 6.ZSE-O(1) Tarnów, 7.ZSE-G Tarnów, 8.ZSME Tarnów, 9.LSM(1) Wrocław, 10. LO Tuchów, 11.ZSP Ryglice, 12. ZSOiZ Gromnik, 13.ZSE-O(2) Tarnów, 14.CKZiU(1)Tuchów, 15.ZSOiZ Ciężkowice, 16.ZSP Zakliczyn, 17. CKZiU(2) Tuchów, 18. ZSTiL Wojnicz, 19.ZSP Żabno, 20. LSM(2) Wrocław.

W turnieju pojawiło się kilka ciekawostek:

  • wystartowały 2 zespoły z Liceum Mundurowego z Wrocławia. Zawodnicy tych drużyn chcąc zagrać w turnieju musieli 2 noce spędzić w pociągu.
  • w turnieju głównym wystartowała ad hoc stworzona drużyna opiekunów i instruktorów w składzie: Z.Chmura ZST Tarnów, J.Szymala LSM Wrocław, J.Kobielski III LO Tarnów i F. Nowak Tuchów. Zespół ten poradził sobie całkiem dobrze zajmując w ostatecznej klasyfikacji 4 pozycję.
  • kolejny raz okazało się, że obecnie w naszym rejonie najmocniejsi szachiści grają dla III LO Tarnów. Szkoła ta wystawiła 2 zespoły i zajęły one 2 pierwsze miejsca.