Szachowe zmagania pierwszoklasistów rozstrzygnięte

Sebastian Czerwony kl. 1I zwyciężył w szachowych mistrzostwach szkoły uczniów klas pierwszych, które rozegrane zostały 06.10.2023. W rundzie zasadniczej zdobył taką samą ilość punktów co Jakub Lis kl. 1T. Ostatecznie o pierwszym miejscu zdecydowały 2 dodatkowe partie błyskawiczne między oboma zawodnikami. Zwycięsko z dogrywki wyszedł Sebastian. Trzecie miejsce zajął Filip Kochański kl 1E Kolejne miejsca zajęli: 4.Marcel Bocoń 1E, 5. Filip Damian 1E, 6. Mikołaj Marcinkiewicz 1I, 7.Tymoteusz Słowik 1I, 8. Szymański Jakub 1E. Wymieniona ósemka  i jedyna uczennica Weronika Czupryna, która przystąpiła do turnieju wywalczyła kwalifikację do ogólnoszkolnych mistrzostw szachowych. Konkurencja była mocna bowiem  w turnieju wystartowało łącznie 21 zawodników.