ZST

Szkolny konkurs matematyczny dla klas I

matematyka23 lutego w ramach Tygodnia Kultury w ZST odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas I. Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali 6 zadań, w tym trzy z programu klasy I (równanie z wartością bezwzględną, dowód twierdzenia, usunięcie niewymierności z mianownika) oraz trzy łamigłówki logiczne. Zwycięzcą okazał się Karol Białas z klasy 1N. Ponadto wyróżnienia za najwyższe wyniki otrzymali: Izabela Dzięgiel z klasy 1T, Beata Żaczek z klasy 1A i Paweł Krzyściak z klasy 1IA
Gratuluję!
Organizator konkursu: Marta Połomska – Skrabot
 
Warsztaty: „Łamigłówki logiczne”
22 lutego w ramach szkolnego Tygodnia Kultury odbyły się warsztaty: pt. „Łamigłówki logiczne”. Program warsztatów obejmował:

  1. Naukę oglądania obrazów 3D
  2. Rozwiązywanie łamigłówek logicznych, manualnych (supłowych i przestrzennych)
  3. Wykonanie origami.

W warsztatach wzięło udział 25 uczniów z klas: 1A, 1T, 1E.
Organizator warsztatów: Marta Połomska –Skrabot