Szkolny Rajd Górski ZST

Jak od kliku lat w maju odbył się Szkolny Rajd Górski ZST. W tym roku pn. „Śląski Wehikuł”, w dniach 24-26 maja. Organizatorem imprezy był Zarząd Szkolnego Klubu Turystycznego PTTK „Wehikuł” wraz z Dyrekcją i Radą Rodziców ZST, która jak co roku wspomogła uczestników dofinansowaniem. Mimo niesprzyjającej pogody rajdowicze zrealizowali cały program Rajdu zdobywając m.in. najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne (1257 m n.p.m.) oraz Barania Górę (1220 m n.p.m.), spod której wypływa królowa rzek Polski – Wisła. W miejscowości Wisła odwiedzili Rezydencję Prezydenta RP I. Mościckiego – patrona naszej Szkoły.

FOTOGALERIA


Późnym wieczorem drugiego dnia Rajdu odbył się konkurs wiedzy krajoznawczo-turystycznej, w którym wzięły udział 2-osobowe reprezentacje klas. I miejsce zajęli chłopcy z kl. 1 T (Dawid Siwiec, Emanuel Smołucha), II miejsce dziewczęta z kl. 1 T (Wiktoria Jasek, Weronika Mondel), a miejsce III przypadło drużynie kl. 1 N (Łukasz Małecki, Wojciech Płaneta).
W Rajdzie wzięło udział 18 uczniów z klas: 1 N, 1 A, 1 T, 1 Ia, 1 Ib, 2 N, 3 N, 3 F i 2 absolwentów. Komandorem Rajdu był prof. Paweł Golec (opiekun SKT) a wicekomandorem – Daniel Pytlak z kl. 1N (prezes SKT).