Szkolny Turniej Turystyczny – wyniki

W środę 19 lutego 2020 r. na lekcji 3 i 4 odbył się w auli Szkolny Turniej Turystyczny. Po raz kolejny impreza została przeprowadzona w ramach Szkolnych Dni Kultury ZST. Organizatorem Turnieju był Zarząd Szkolnego Klubu Turystycznego PTTK „Wehikuł”, którego członkowie przygotowali i prowadzili poszczególne konkurencje. Wzięły w nich udział 2-osobowe drużyny reprezentujące wszystkie klasy pierwsze – z wyjątkiem 1 E, której reprezentanci nie pojawili się na auli. Na widowni zasiadły ich koleżanki i koledzy z 7 klas pierwszych: 1 F, 1 I, 1 T, 1 TA, 1 TE, 1 TN, 1 TT oraz członkowie SKT PTTK „Wehikuł”.

Drużyny rywalizowały między sobą w kilku konkurencjach. Pierwszą był quiz turystyczno-krajoznawczy (przygotowany przez Filipa Kosteckiego), po którym do etapu II zakwalifikowało się 5 reprezentacji z klas: 1 T (6 pkt.), 1 TN (4 pkt.), 1 TT (4 pkt.), 1 F (3 pkt.), 1 TI (3 pkt.). W tej części odbyły się 3 konkurencje: „pakowanie plecaka – ekwipunek turysty” (prowadzący: Dominik Szewczyk), „apteczka turystyczna – samarytanka” (prowadzący: Krystian Pilas) i „piosenka turystyczna” (prowadzący: Filip Macheta).

Po II etapie do finału, podczas którego należało wykazać się umiejętnością opracowania trasy wędrówki górskiej na podstawie mapy turystycznej oraz wyliczenia punktacji wg Regulaminu Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK (prowadzący: Dawid Beściak), zakwalifikowały się drużyny z klas: 1 T (35 pkt.), 1 TT (33 pkt.), 1 F (29 pkt.).

W wyniku podsumowania rezultatów przez Jury w składzie: Paweł Golec, Klaudia Nytko, Filip Kostecki, Marek Gasiciel, Krzysztof Nytko

I miejsce zajęła reprezentacja klasy 1 TT w składzie: Justyna Pytel, Magdalena Stec (44/53 pkt.),
II miejsce przypadło drużynie klasy 1 T – Karolina Mitera, Patrycja Słomka, (42/53 pkt.),
III miejsce wywalczyła klasa 1 F, którą reprezentowały Emilia Leskiw i Martyna Truchan (35/53 pkt.).

Turniej prowadził Kacper Banaś, a nad audio-wideo czuwał Miłosz Chlebuś.

FOTOGALERIA

Zwycięzcom gratulujemy!
Nagrody (plecaki, karimaty, termosy) ufundowane przez Radę Rodziców ZST zostaną wręczone podczas podsumowania Szkolnych Dni Kultury w środę, 4.03.2020 r. o godz. 14.00 w auli szkolnej
.