Targi Edukacyjne „Festiwal Zawodów” 2019

Zespół Szkół Technicznych po raz kolejny zaprezentował swoją ofertę na

Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów,

które odbyły się w Krakowie w dniach 21-23 marca.

Siódma edycja „Festiwalu Zawodów” była doskonałą okazją dla szkół zawodowych i techników z Małopolski do zaprezentowania szerokiego wachlarza ofert edukacyjno-zawodowych. Targi odwiedziło bardzo dużo uczniów z całego rejonu Małopolski. Byli to zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjów. „Festiwal Zawodów”, daje nie tylko możliwość zaznajomienia się ze specyfiką branżową i specjalizacyjną, ale także pomaga określić osobiste predyspozycje zawodowe. Uczniowie, dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu, mogli się przygotować do wyboru dalszej ścieżki kształcenia poprzez zapoznanie się z dostępną ofertą zawodów na rynku pracy.

W tym roku nasza szkoła prezentowała swoją ofertę na dwóch stanowiskach: chemicznym oraz elektroniczno – elektrycznym. Pod opieką pań: Anny Pudy-Skowron, Elżbiety Skowron, Marty Frączek i Agnieszki Pawliny-Boduch trzy analityczki (Angelika Sumara, Łucja Wantuch, Dominika Wolak) oraz dwie technolożki (Paula Trzaskuś, Monika Klimek) wykonywały ciekawe doświadczenia chemiczne. Bardzo dużym zainteresowaniem  zwiedzających cieszyły się produkowane przez nas kosmetyki. Na stanowisku elektroniczno – elektrycznym nasi uczniowie ( Grzegorz Marek, Jakub Dulian, Mateusz Kózka, Jakub Kuczek, Michał Bednarz, Mateusz Zając), kierowani przez panów Marka Płachtę, Konrada Dzimitrowicza i Andrzeja Kiecia prezentowali napędy elektryczne, instalacje oświetleniowe, układy pomiarowe a także instalacje automatyki inteligentnego budynku. Uczennica Monika Klimek udzieliła wywiadu telewizyjnego dla „Kroniki Krakowskiej”.