ZST

Targi Kanapkowe

„Śniadanie jedz jak cesarz, obiad jak szlachcic, a kolację jak żebrak”
25 października w naszej szkole już od rana czekało na uczniów i nauczycieli pyszne śniadanie. Ponieważ już po raz drugi została zorganizowana akcja prozdrowotna propagująca jedzenie śniadań, pod hasłem: „Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia”.
Osoby jedzące śniadanie każdego dnia zapewniają sobie lepsze funkcjonowanie układu trawiennego i układu krwionośnego, jak również mają lepszą zdolność koncentracji. Ponadto osoby takie są często aktywniejsze fizycznie.

Nasza akcja miała na celu przypomnienie uczniom, że regularne spożywanie śniadań wpłynie m.in. na ich lepszą odporność na stres, lepsze wyniki w nauce oraz w zapamiętywaniu. Całkiem sporej grupy uczniów ZST nie trzeba było przekonywać do zakupu pysznej bułki z kakao. Uczniów, którzy nie włączyli się w akcję zapraszamy na kolejne targi, które może już niebawem.
Pyszne śniadanie przygotowały dziewczyny z klasy I TA: Kasia Baran, Karolina Sowa , z klasy II LOe: Daria Szczęch, Ania Gołąb oraz z klasy III TESK: Karolina i Justyna Wadas, z pomocą organizatorek- pani prof: Wiśniowskiej, Misiaszek i Pokorny.