ZST

TARNOWSKIE PIĄTKI MATEMATYCZNE

InformacjeDnia 01.03.2013 klasa III TIN pod opieką p. D.Bartoń  uczestniczyła w wykładzie zorganizowanym przez PWSZ w Tarnowie w ramach Tarnowskich Piątków Matematycznych.

Wykład Stefan Banach – niezwykłe życie, genialne odkrycia  przeprowadziła mgr B. Dziadkowiec. Tradycyjnie przed rozpoczęciem wykładu uczniowie otrzymali do rozwiązania dwa zadania. Na około 100 uczniów zgromadzonych na sali  tylko 14 uczniów rozwiązało je poprawnie w tym 10 uczniów klasy III TIN

Nagrody główne (książki, zakreślacze i pamiątkową monetę z wizerunkiem S. Banacha) otrzymali: B.Radecki, A. Merchut a nagrody pocieszenia: P.Bielawski, A.Czapla, M. Kukliński, D. Kupiec,  M. Motyka,  M. Orkwiszewski, K. Orszulak, D. Woźny. Serdecznie gratulujemy.
Z okazji 100. rocznicy urodzin zaprezentowana została historia człowieka, który będąc samoukiem został twórcą analizy funkcjonalnej i zyskał miano najwybitniejszego polskiego matematyka. Dokładny życiorys  S. Banacha zostanie umieszczony na tablicy matematycznej na I piętrze budynku głównego ZST.