„TRAMP 30-lecia SKT”

W dniach 23 – 26 października 2022 r. odbył się tradycyjny Jesienny Rajd Górski „TRAMP”. W tym roku pod szyldem 30 lecia SKT, kończąc obchody Jubileuszu Klubu PTTK „Wehikuł”. Jak od wielu lat trasy rajdu wiodły szlakami Sudetów – tym razem w Górach Wałbrzyskich, Kamiennych i Sowich. 26 turystów spod znaku „Wehikułu” pod opieką panów Pawła Golca i Tomasza Pikusy zdobyło 3 szczyty zaliczane do Korony Gór Polski – Chełmiec (850 m n.p.m.) oraz będącą faktycznie, wg najnowszych pomiarów, najwyższą w Górach Wałbrzyskich Borową (853 m n.p.m.), Waligórę (933 m n.p.m.) w Górach Wałbrzyskich i Wielką Sowę (1015 m n.p.m.) w Górach Sowich. Po drodze w góry uczestnicy zwiedzili otoczenie i poznali historię Zamku Książ. Wielką atrakcją było zwiedzenie w Górach Sowich hitlerowskich obiektów projektu „Riese”Podziemnego Miasta Osówka oraz Kompleksu „Włodarz”.
Podczas Rajdu w Schronisku PTTK „Andrzejówka” zostały wręczone legitymacje PTTK 11 nowym członkom Klubu, w tym 9 z klas pierwszych (plus jeden przyjęty na podstawie legitymacji ze SP).
W rajdzie wzięli udział uczniowie i uczennice z klas: 3 TAT, 3 TI, 2 TAT, 2 TEM, 2 TI, 2 TN, 1 TI, 1 TN.
Organizatorem imprezy z ramienia Zarządu Klubu był Adrian Wajda z kl. 3 TAT (skarbnik Klubu).

FOTOGALERIA

www.skt.zst.tarnow.pl