ZST

Uczniowie ZST na praktyce w Firmie ASTOR

aastorJuż po raz drugi najlepsi uczniowie  naszej szkoły odbyli tygodniowe wakacyjne praktyki w Firmie ASTOR z Krakowa. W ubiegłym roku w byli Maciej Chmielewski i Szymon Judasz. W bieżącym roku na praktyki pojechali Marek Nowak i Dominik Podosek. Uczniowie przez cały tydzień uczęszczali na zajęcia prowadzone przez pracowników z firmy ASTOR prowadzonych w profesjonalnych salach przystosowanych do celów dydaktyki. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 16.00…  Tematyka zajęć obejmowała szeroki zakres obsługi sprzętu w tym sterowniki, panele operatorskie, roboty Kawasaki  oraz programów narzędziowych stosowanych we współczesnej automatyce do wizualizacji oraz sterowania procesem. Uczniowie uczęszczali na zajęcia razem ze studentami objętymi szkoleniem przed miesięczną praktyką. Po odbyciu szkolenia odbył się egzamin, po którym otrzymali Certyfikat.
 
Z tej strony chciałem podziękować Panią koordynatorką szkoleń z ramienia Akademii ASTOR
Małgorzacie Hadwiczak  oraz Annie Jankowskiej za umożliwienie naszym uczniom odbycia darmowej praktyki.
Więcej o Akademii ASTOR można znaleźć pod linkiem.

Janusz Chmielewski