Udział ZST w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski

11 listopada 2018 roku dla uczczenia Święta Niepodległości, młodzież klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięła udział w uroczystej mszy świętej  w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym  NMP Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach. , po której  nastąpiło przejście uczestników uroczystości oraz pocztów sztandarowych  w asyście Orkiestry Dętej Grupy  Azoty na cmentarz komunalny w Mościcach. Na cmentarzu  po apelu poległych, dyrektor ZST Krzysztof Kołaciński złożył  wiązankę kwiatów na grobie pracowników Zakładów Azotowych oraz członków „Szarych Szeregów”, którzy polegli w walce z Niemcami w sierpniu i wrześniu 1944r.
Młodzieży bardzo spodobała się rekonstrukcja wydarzeń  historycznych  „Odwojowanie Tarnowa 1918″ , była to żywa lekcja historii.
Poczet sztandarowy reprezentowała klasa  I N w składzie: Kacper Dzimitrowicz ,Maciek Dudzik i Jakub Szczepański.