ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

Od 15 do 23 października 2018 r. trwała w naszej szkole zbiórka zniczy w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Jest to olbrzymia akcja społeczna, w którą co roku włączają się szkoły, przedszkola, harcerze, samorządy, stowarzyszenia kresowe, często całe gminy. To swoisty wyraz pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej. To także wsparcie dla mieszkających tam Polaków, których sytuacja finansowa jest bardzo zła i często nie stać ich na zakup nawet jednego znicza.

W naszej szkole w akcję włączyło się aż 25 klas i łącznie zostało zebranych około 300 zniczy w dwóch kolorach białym i czerwonym. 

Wszystkie znicze trafiły do Lwowa i 1 listopada zapłonęły na polskich grobach.

Wszystkim uczniom oraz ich wychowawcom serdecznie dziękujemy za ofiarowanie zniczy na rzecz akcji.

Dzięki Wam drodzy uczniowie nasz apel nie pozostał bez odzewu i nie zawiedliśmy tysięcy Polaków, którzy tam zamieszkują.