Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września  zainaugurowany został nowy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość odbyła się w auli szkolnej, a spotkania młodzieży z wychowawcami w salach lekcyjnych. W oficjalnej części inauguracyjnej uczniów i nauczycieli, pracowników, rodziców i przyjaciół szkoły witał po raz pierwszy nowy dyrektor ZST mgr inż. Jacek Różycki. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście: emerytowany dyrektor ZST  mgr inż. Krzysztof Kołaciński, Zbigniew Paprocki – dyrektor generalny, członek Zarządu Grupy Azoty S.A, Artur Kopeć – główny inżynier Nadzoru Technologii i Ochrony Środowiska Grupy Azoty S. A., Stanisław Oczkowicz – przedstawiciel Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Tadeusz Szumlański – prezes Fundacji im. I. Mościckiego, Renata Łąbędź – prezes Naczelnej Organizacji Technicznej oddz. w Tarnowie, Aneta Korda-Burza – dyrektor Pionu Badań i Rozwoju Gaz-System S.A., przedstawiciel Rady Rodziców – Paweł Wyczesany. Dyrektor J. Różycki podziękował za pracę i poświęcenie pełniącej w minionym roku obowiązki dyrektora ZST – pani mgr Dorocie Lis.

Wprowadzając nauczycieli i uczniów w nowy rok szkolny, dyrektor Różycki szczególnie ciepło powitał uczniów klas pierwszych, którzy od 1 września stali się społecznością ZST i będą współtworzyć wraz ze starszymi kolegami i nauczycielami jej atmosferę i przyszłość, życzył wszystkim sukcesów, wyrażając nadzieję, że  2021/2022 będzie czasem nauki stacjonarnej, powrotu do normalności i odbudowywania relacji.