WARSZTATY SAMOOBRONY WING TSUN KUNG-FU

Zapraszamy do obejrzenia

fotorelacji z warsztatów samoobrony

WING TSUN KUNG-FU

 

W środę 30.05.2018 w auli szkolnej odbyły się warsztaty samoobrony w których wzięła udział młodzież naszej szkoły, warsztaty prowadził instruktor sztuk walki Si-Fu Robert Stachyra wraz ze swoimi uczniami że szkoły Wing Tsun Kung Fu w Rzeszowie. Oprócz zarysu historii stylu który nasi goście trenują, uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił w prostych technikach obronnych takich jak nauka stosowania najprostszych dźwigni, znajomość miejsc wrażliwych na ciele człowieka, czyli te które powinny być atakowane w pierwszej kolejności w sytuacji samoobrony, postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia, naukę technik obrony przed: uderzeniami, kopnięciami,chwytami za ubranie, duszeniami, obchwytami tułowia oraz innymi sytuacjami zagrożenia które najczęściej zdarzają się w różnych miejscach (ulica, winda, schody , teren leśny).

Czym jest samoobrona?

Samoobrona to inaczej mówiąc pierwotna umiejętność przeżycia w sytuacji stanowiącej zagrożenie.Samoobrona nie zawsze polega na walce. W sytuacji zagrożenia mamy zazwyczaj 3 możliwości:
ucieczkę, walkę lub poddanie się woli napastnika, ewentualnie wołanie o pomoc. W każdym przypadku musimy ocenić sytuację i wybrać działanie które będzie najlepsze dla nas lub naszych bliskich. W świadomości młodych ludzi ciągle jeszcze funkcjonuje opinia o własnej słabości. Sekcja Wing Tsun Kung Fu działa na rzecz zmiany tego poglądu, rozwoju sprawności i umiejętności skutecznej samoobrony. Badania jednoznacznie pokazują, że kobiety bądż młode słabsze osoby które zostały napadnięte i podjęły próbę obrony: w znakomitej większości osiągnęły swój cel oraz znacznie szybciej doszły do równowagi psychicznej po napaści.