Program akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

Program:

1. W piątek 8 czerwca 2018 r. po drugiej lekcji zbiórka uczniów i nauczycieli na parkingu (dawne boisko).
  2. O godz. 9.30 następuje wymarsz poszczególnych klas pod opieką wychowawców (przy przejściu dla pieszych będzie dyżurował patrol policji). Klasy zabierają plakaty reklamujące akcję, popularyzujące czytanie i/lub będące ich wizytówką. Każdy uczestnik akcji zabiera ze sobą książkę do czytania.
  3. Zajęcie miejsc na trybunach stadionu żużlowego w taki sposób, że uczniowie poszczególnych klas siadają obok siebie i prezentują przyniesione ze sobą plakaty.
  4. O godz. 10.00 rozpoczyna się akcja czytania – każda osoba czyta przyniesioną ze sobą książkę.
  5. Powołana komisja ocenia plakaty.
  6. Odczytane zostają wierszyki nadesłane na konkurs towarzyszący akcji.
  7. Ogłoszenie werdyktu komisji oceniającej plakaty.
  8. Wręczenie nagród dla autorów wylosowanych wierszy.
  9. Od godz. 11.05 powrót uczniów do szkoły pod opieką wychowawców. Klasy udają się bezpośrednio do budynków, w których mają dalsze lekcje.