ZST

Wehikuł 25-lecia SKT

brelok_w25

25 LAT SKT | 1992 – 2017

Szkolny Klub Turystyczny PTTK „WEHIKUŁ” przy ZST
obchodzi w tym roku Jubileusz 25-lecia
od reaktywowania działalności w 1992 roku.
Wraz z Dyrekcją oraz Radą Rodziców ZST Zarząd i Komisja Rewizyjna Klubu zapraszają na największą szkolną imprezę turystyczną

SZKOLNY RAJD GÓRSKI ZST „Wehikuł 25-lecia SKT”

w dniach 21-23 maja 2017 r. w Bieszczadach.

Więcej informacji na stronie Klubu i w Regulaminie Rajdu.


Szkolne Rajdy Górskie ZST pn. „Wehikuł” to główna impreza krajoznawczo-turystyczna ZST organizowana przez Szkolny Klub Turystyczny PTTK „Wehikuł”. Mogą w niej brać udział uczniowie oraz absolwenci ZST. Kilkakrotnie na tą cykliczną imprezę zapraszaliśmy gimnazjalistów promując w ten sposób naszą Szkołę.
Poprzednie edycje odbyły się w Bieszczadach (2011), Pieninach (2012), Górach Świętokrzyskich (2013), Beskidzie Żywieckim (2014) i Beskidzie Śląskim (2015). Tym razem będziemy wędrować ponownie po Bieszczadach. Będziemy w Wetlinie i Ustrzykach Górnych. Będziemy na Połoninie Wetlińskiej i zdobędziemy najwyższy szczyt polskich Bieszczadów – Tarnicę (1346 m n.p.m.) oraz Krzemieniec (1221 m n.p.m.) będący szczytem trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy. W programie Rajdu zaplanowaliśmy zwiedzanie skansenu Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.