Wirtualne przedsiębiorstwa w ZST – Branżowe Symulacje Biznesowe

W Zespole Szkół Technicznych od dwóch miesięcy nauka działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości odbywa się przy wykorzystaniu Branżowych Symulacji Biznesowych.

Informatycy rozpoczęli grę pod nazwą  „Zarządzanie firmą – Serwis IT”, a technicy fotografii i multimediów  – „Zarządzanie Agencją Interaktywną”.

Gracze – uczniowie podzielili się na zespoły, w których będą zdobywać wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie podczas wirtualnej rozgrywki związanej z branżą informatyczną i fotograficzno – multimedialną.

W ramach symulacji uczniowie zarządzają wirtualnym przedsiębiorstwem, podejmując decyzje biznesowe, m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalają koszty i ceny usług.

Zespoły rywalizują ze sobą o tytuł Najlepszego Przedsiębiorstwa pod okiem Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS – Pani Alicji Wiśniowskiej.

Wdrożenie tej innowacji było możliwe w ramach inicjatywy Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na 2020 rok. Nie byłoby jej, gdyby nasi Uczniowie i Przyjaciele Szkoły nie zagłosowali na projekt, który obecnie stanowi przykład praktycznej  i nowoczesnej edukacji.