Wizyta z krajów misyjnych

Kilkunastu biskupów z Afryki, Ameryki Południowej i Azji odwiedziło naszą diecezję na zaproszenie Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca z okazji 225 Jubileuszu Diecezji Tarnowskiej. Biskupi z diecezji, w których pracują tarnowscy misjonarze odwiedzili m.in. parafie i szkoły w miastach i wsiach.

W naszej szkole na spotkaniu z młodzieżą gościł Biskup Diecezji Nkayi z Konga, Brasaville Daniel Mizonzo oraz polski misjonarz pracujący w tej diecezji od 1985 roku ks. Marian Pazdan. Księża opowiadali o pracy misyjnej w Kongu oraz odpowiadali na pytania zadane przez młodzież zainteresowaną pracą misyjną.
Spotkanie odbyło się 26 września br. dzięki staraniom nauczycielek religiip.M. Mączarowskiej i p. A. Żurowskiej.