ZST

Wyjazd na Węgry

W dniach 14-17 września 2011 r., w ramach nagrody za udział w konkursie historycznym „Wspólpraca Polsko-Węgierska 2011”, trzyosobowy zespół uczniów z klasy IV TINb: Maciej Kozioł, Paweł Marchwicki i Dawid Rzeźnik, pod opieką mgr Marzeny Gawron przebywał w Csopak na Węgrzech.
W trakcie pobytu został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o gen. Józefie Bemie. Większość miejsc w kategorii szkół ponadpodstawowych przypadła Węgrom. My chociaż nie znaleźliśmy się w finałowej szóstce, to dobrze zaprezentowaliśmy naszą szkołę.

Wyjazd był dla nas dużą atrakcją. Bliskość Balatonu umożliwiła nam skorzystanie z kąpieli. Słońce i dobra pogoda wspierała nas w trakcie zwiedzania Balatonfüred, Tihany, Veszprem.
Relację wzbogacamy zdjęciami z imprez towarzyszących naszemu pobytowi na Węgrzech, w tym wspólnym konwersacjom podczas zwiedzania miast i rozwiązywaniu quizu.