Wycieczka do Zakopanego

W dniu 5 marca 2024 klasy 2A, 2PT-(technolog) i 1A pod opieką nauczycielek : Doroty Lis, Anny Różyckiej i Agnieszki Pawliny-Boduch uczestniczyły w wycieczce do Zakopanego–organizowanej w ramach projektu „Poznaj region – wyprawy turystyczne po Małopolsce” . Organizatorem wyjazdu była Małopolska Organizacja Turystyczna.  Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję odwiedzić Willę Oksza, która jest dziełem Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego, a znajduję się w niej Muzeum Tatrzańskie z ekspozycją  „Sztuka pod Giewontem w latach 1880-1939”. Pod opieką pani przewodnik odbyliśmy spacer po Krupówkach, która pokazała nam budynki w pięknym stylu zakopiańskim i opowiedziała historię Zakopanego. Podczas czasu wolnego mogliśmy zakupić pamiątki z wyjazdu.    Na zakończenie dnia udaliśmy się  do  Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem na spektakl „Na Przełęczy”.  Opowiadał on losy turystów przybywających do Zakopanego  – w humorystyczny sposób opisując wycieczkę w Tatry . Rzecz rozgrywa się jednego dnia. Do Zakopanego przyjeżdżają turyści, aby wyruszyć w góry. Każdy ma nie tylko bagaż podróżny, ale i bagaż przeżyć i wspomnień. Podczas przedstawienia mogliśmy posłuchać góralskiej kapeli oraz pięknej muzyki i piosenek wykonanych przez aktorów. Po bardzo intensywnym dniu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi do Tarnowa.

Bardzo dziękujemy Małopolskiej Organizacji Turystycznej za zorganizowanie wyprawy, a Pani przewodnik za opiekę nad naszą grupą.