ZST

Wycieczka naukowo-techniczna klasy 4N

DSC02964W dniach 05.11-06.11.2015r. klasa 4N przebywała na wycieczce naukowo-technicznej w Warszawie. Klasa realizuje program z matematyki i fizyki w zakresie rozszerzonym. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy o świecie nauki i techniki, poznawanie nowych miejsc oraz upowszechnianie form aktywnego spędzania czasu.
Pierwszego dnia, po emocjonującej podróży super szybkim pociągiem Pendolino, zakwaterowaniu w hotelu, posiłku w restauracjach kompleksu Złote Tarasy, uczniowie udali się… na długi spacer po Warszawie ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Zobaczyli pięknie oświetlony Pałac Kultury, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Stare Miasto, wiele pomników i zabytków, most Świętokrzyski, most Poniatowskiego. Przeszli aż pod Stadion Narodowy.
Drugiego dnia uczniowie wraz z opiekunami dotarli metrem do głównego celu wyprawy – Centrum Nauki Kopernik. Przez pięć godzin poznawali zasoby tego miejsca, podziwiali wystawy, eksperymentowali na wybranych przez siebie stanowiskach rozmieszczonych w różnych galeriach tematycznych. Odwiedzili Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny. Byli bardzo zaangażowani w wykonywanie doświadczeń, zdeterminowani, żeby osiągnąć cel każdego eksperymentu i prawidłowo wykonać każde zadanie. Eksponaty zmuszały uczniów do myślenia, kombinowania, niejednokrotnie wspólnego działania, a każde podejmowane działanie niewątpliwie pozwalało łączyć naukę z zabawą.
Uczniowie opuszczali Warszawę pełni wrażeń, spostrzeżeń i miłych wspomnień. Była to już niestety ich ostatnia wycieczka klasowa.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem wycieczki był p. Marek Płachta, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Jako opiekun towarzyszyła również uczniom wychowawczyni klasy, p. Ewa Wójtowicz.