Wycieczka zawodoznawcza 2I – Politechnika Krakowska

4.04.24 klasa 2I wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej na Politechnikę Krakowską, https://www.pk.edu.pl/index.php?lang=pl, zorganizowanej przez wychowawcę 2I Panią Beatę Marchwicką-Świętek.

Zaraz po przybyciu na teren Głównego Kampusu zostaliśmy bardzo miło powitani przez delegację pracowników uczelni oraz zaproszeni do sali konferencyjnej gdzie w niezwykle interesujący i obrazowy sposób przedstawiono nam sylwetkę uczelni, jej wydziały, możliwości kształcenia na różnych kierunkach, ogromny wachlarz kół zainteresowań oraz życie studenckie poza godzinami akademickimi. Kolejnym punktem programu był spacer po kampusie oraz zwiedzanie Muzeum Politechniki Krakowskiej z panią kustosz tego muzeum. https://muzeum.pk.edu.pl/o-muzeum-politechniki-krakowskiej/ Trzecią częścią naszej wizyty były zajęcia warsztatowe w Katedrze Informatyki na temat Sztucznej Inteligencji. Po kilku godzinach spędzonych na tej jakże szanowanej uczelni wróciliśmy do Tarnowa. Mamy nadzieję, iż nasza wizyta na PK to początek przyjaźni z tą uczelnią i nie możemy się doczekać kolejnych. Jesteśmy serdecznie wdzięczni wszystkim pracownikom Politechniki Krakowskiej, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego pobytu na uczelni, spaceru, zwiedzania oraz warsztatów. Dziękujemy za miłe pamiątki, które dostaliśmy.

Uczniowie klasy 2I z wychowawcą Panią Beatą Marchwicką-Świętek